Často kladené otázky

Jak mám vyplnit sezóny a co to vlastně je?

Jedna sezóna je časové období, ve kterém je stanovena stejná cena za nájem objektu. Nejlépe postavená cena je cena za pronájem objektu na jednu noc plus cena za každou ubytovanou osobu. Cena za objekt je cena za nájemné objektu za jednu noc. Cena za osobu se skládá z více položek a kalkuluje z průměrných hodnot spotřeby energií (El. energie, vodné, stočné, pojištění, topení, místního poplatek, povlečení, úklid atd.). Takto stanovená cena je jasná jak pro ubytovatele, tak pro klienta. Pokud máte jinou praxi a příplatky nezahrnujete do ceny, popište způsob určení ceny v popisu objektu. Pokud máte cenu za objekt za noc, ne za osobu, vyplníte pouze cenu za objekt a cenu za osobu necháte prázdnou. Pokud máte cenu pouze za osobu, ne za objekt, vyplníte cenu za osobu za noc a cenu za objekt necháte prázdnou.

Jak můj objekt najdou klienti?

Pomocí našeho unikátního vyhledávače, který pracuje s tzv. specifikacemi a klíčovými slovy. Např. pokud je vaše ubytovací zařízení vhodné pro rybáře, vyberte ve vašem zápisu ve složce aktivní dovolená „rybaření“ (klíčové slovo) a označíte. Tímto způsobem pokračujete tak, abyste popsali co nejlépe svůj objekt. V popisu objektu uvedete popis objektu, který více přiblíží prostředí chaty/chalupy zákazníkům.

Jak nahrávat fotky?

Fotky jsou základem katalogu eChaty. Náš portál umí zpracovat fotky ve formátu PNG, JPG, GIF nebo BMP a nejsou omezeny velikostí (respektive omezení je 50Mb) souboru ani počtem. V praxi to znamená, že fotku vyfocenou fotoaparátem ve vysokém rozlišení můžete rovnou a bez jakýchkoliv časově náročných úprav (jako například zmenšování rozlišení) nahrát na eChaty. Po nahrání fotky nebo úpravě fotky (např. nastavení hlavní fotky) nezapomeňte vždy uložit změny.

Jaké máte provize?

Katalog echaty.cz byl, je a vždy bude zdarma pro klienty hledající ubytování i inzerenty, kteří ubytování hledají.

Jsem klient a nemohu najít to, co hledám?

V takovém případě nám prosím napište Váš názor do formuláře schovaného pod tlačítkem "Líbí x Nelíbí" vpravo v dolním rohu, nebo napište na e-mail podpora@echaty.cz, pokusíme se upravit vyhledávač podle Vašich potřeb. Jsme tu pro Vás.

K čemu jsou soubory ke stažení?

Tyto soubory slouží k jednoduché prezentaci delšího textu. Jsou určeny k nahrávání dokumentů jako Váš ceník, všeobecné podmínky, ubytovací řád atd. Oskenované dokumenty nahrávejte do souboru PDF. (Využijte stejný postup jako když přikládáte soubor k e-mailu.)

Které služby katalogu eChaty jsou zdarma?

Jednoduše všechny. Prezentace vašeho ubytovacího zařízení v katalogu eChaty je zcela zdarma, a to včetně zobrazení kontaktů na vaše ubytovací zařízení. Vše je zdarma pro všechny, všichni naši provozovatelé ubytovacích zařízení, kteří se rozhodnou prezentovat v katalogu eChaty, jsou si rovni. Nejsme zprostředkovateli ubytování ani nesměrujeme klienty do předem vybraných ubytovacích zařízení.

Může zadat objekt můj webmaster?

Ano, to není problém. Pokud jste webmaster a spravujete www stránky ubytovacím zařízením, můžete v rámci zkvalitnění služeb (např. zlepšení SEO) nabídnout klientům i prezentaci v katalogu eChaty.

Nevím si rady, mohu někomu zavolat?

Ano, můžete volat přímo mně na mobilní telefon 777222101, pokusím se Vám pomoc. Mé jméno je Oto Řeřicha.

Pomůže mi katalog eChaty v podnikání?

Zcela určitě ano. Váš zápis v katalogu eChaty obsahuje odkaz na Vaše stránky bez atributu rel nastaveného na nofollow. To znamená, že Vaše internetové stránky dostanou kvalitní odkaz a budou snadněji dohledatelné pro internetové vyhledávače. Pokud nevěříte, zeptejte se svého webmastera, jistě Vám tyto informace potvrdí.

Proč mám zadávat prezentaci ubytovacího zařízení sám?

Je dobré naučit se zadávat a upravovat prezentaci Vaše objektu a udržovat ji aktuální, aby se informace uvedené v katalogu shodovaly s tím, jaké Vaše ubytovací zařízení skutečně je. Klient nesmí být překvapen, že se zařízení neshoduje s tím, co prezentujete. V takovém případě bude mít zkaženou dovolenou a v budoucnu se k Vám nevrátí.

Proč není v katalogu možnost hodnotit a komentovat jednotlivé objekty?

Hodnocení a komentáře nejsou a ani nebudou součástí katalogu eChaty. Každé hodnocení i komentář je ze své podstaty velmi subjektivní a v konkrétním případě může být i nespravedlivý. Komentáře a hodnocení jsou mimo to využívány v konkurenčním boji. Jejich zavedením bychom podporovali praktiky konkurenčního boje, které nám jsou naprosto cizí.

Proč vznikl katalog eChaty?

Katalog eChaty si klade za cíl stát se jakýmsi mostem mezi provozovateli ubytovacích zařízení navzájem a jejich klienty. Katalog bude vždy zcela zdarma. Naším cílem je dosahovat vysoké kvality na českém internetu a zároveň z Vás zbytečně netahat peníze, které můžete vložit do svého ubytovacího zařízení a zkvalitnit jak samotné zařízení tak i Vámi poskytované služby.

Provozuji více objektů, mohu dát do katalogu každý samostatně?

Ano, není to problém. Po přihlášení do správy objektu prostě jen přidáte další objekt.

Stanete se zprostředkovateli a budete v budoucnu účtovat poplatky za zprostředkování ubytování? Kolik zaplatím za aktualizaci nebo editaci mnou vloženého ubytovacího zařízení?

Katalog eChaty je a vždy bude zdarma. Katalog eChaty bude vždy sloužit k bezplatné prezentaci ubytovacích zařízení. Na doméně eChaty.cz neplánujeme provozovat zprostředkovatelskou činnost. Aktualizace i editace ubytovacího zařízení bude vždy zdarma stejně jako vložení nového ubytovacího zařízení. To Vám umožní záznamy upravovat prakticky nepřetržitě, vyměňovat titulní fotografie podle ročních období nebo jen sledovat návštěvnost.

| zloun.com | fibo credit
\ TOPlist