Přesun z web hostingu na server

08.11.2012

Rozjezd katalogu eChaty.cz jsme plánovali provést na web-hostingu od jisté společnosti. Tato společnost na svých internetových stránkách tvrdí, že poskytuje neomezený hosting, přičemž cena není na úkor kvality poskytovaných služeb. Dle tvrzení společnosti jsou zákazníkům poskytnuty nejvýkonnější značkové stroje FUJITSU. Z naší zkušenosti však plyne, že již během testování katalogu eChaty.cz nám začaly vznikat problémy týkající se rychlosti načítání grafických prvku a zejména fotografií.

Věříme, že právě fotografie jsou spolu se specifikacemi objektů tím, podle čeho si návštěvníci našich stránek vybírají objekt, v němž stráví pár příjemných dní. Fotografie a hlavně zobrazení plné fotografie po rozkliknutí trvalo v některých případech i déle než jednu minutu. Jelikož tento stav nevyhovoval nám ani návštěvníkům našich stránek, museli jsme urychleně zjednat nápravu.

Okamžitě jsme kontaktovali zákaznická podporu, která nám dlouho odepisovala ve stylu, že vše je v pořádku a stránky i fotografie se načítají rychle. Mnoho návštěvníků a i my sami jsme však měli zcela opačnou zkušenost. Právě z tohoto důvodu jsme přesunuli katalog z web hostingu na VPS, který můžeme sami škálovat dle růstu.

 Přesun proběhl v noci z 6. 11. na 7. 11. a doufáme, že bez větších problémů. Přesto bychom Vás chtěli požádat, abyste nám případné chyby, které mohly přesunem vzniknout – např. chybějící fotografie, špatně odkazované stránku a podobné chyby, nahlásili na e-mailovou adresu podpora@echaty.cz. Děkujeme!

 


| zloun.com | fibo credit
\ TOPlist